Vyplatí se web na míru?

Ano i ne. Záleží na tom, jakou máte firmu a co přesně potřebujete. Pro webové vizitky, prezentační weby nebo weby zvoucí k využití vašich služeb jednoznačně doporučujeme web na míru. Pro e-shopy naopak redakční systém webové agentury.
Vysvětlíme vám proč.

Když má agentura vlastní redakční systém, klient je navždy jejím rukojmím

A odchází se mu podobně těžko jako rukojmím v bance, které drží lupič. Může utéct, ale s holým...ehm, s holýma rukama. Pokud váš web nasadíte na vlastní redakční systém agentury, stává se v podstatě jejím výhradním majetkem. Je totiž nepřenositelný. Kdybyste se nepohodli, agentura stagnovala nebo nebyla schopná zpracovávat vaše nové požadavky, máte smůlu. Nikdo vám nepomůže. V lepším případě vám zůstane záloha databáze, v horším ani to. I když si najdete novou agenturu, nemůže již vytvořené řešení použít a musíte s ní začít na zelené louce. A to bude stát spoustu peněz, času a trápení s předchozí agenturou.

E-shopům se redakční systém agentury vyplatí kvůli legislativě a neustálým změnám

Zatímco pro prezentační weby není vlastní redakční systém agentury žádnou výhrou, u e-shopů je situace zcela opačná. E-shopy totiž podléhají neustálým změnám legislativy – např. zavedení EET, změnám v DPH, úpravám metodiky ČOI nebo změnách technických rozhraní bankovních platebních systémů. A vy jako majitel e-shopu potřebujete, aby vaše agentura tyto změny sledovala, reflektovala a implementovala do vašeho řešení ideálně ještě předtím, než začnou platit. Agentura, která spravuje více e-shopů, pravidelně aktualizuje i změny systémů třetích stran, ať už se jedná o dopravce, zbožové porovnávače nebo banky. Vyberte si proto takovou agenturu, která všechny tyto změny sleduje a ihned reflektuje, abyste jí nemuseli psát kvůli každé maličkosti.

Takže pro prezentační weby standardně naprogramované CMS na základě některého standardizovaného frameworku, pro e-shopy vlastní redakční systém agentury.


A protože jste vydrželi až do konce, přidáme ještě nějaká moudra o technologiích:

Až si začnete vybírat webovou agenturu, zeptejte se svých kandidátů na používané technologie. Stačí jedna otázka: Symfony, nebo Nette?

Přestože je Nette původní českou technologií a spousta programátorů je na něj právem hrdá, rozhodli jsme se v Tomovi Atomovi vyvíjet weby výhradně na Symfony. Povíme vám proč.

Symfony má velmi kvalitní dokumentaci, takže naše řešení může bez problémů převzít programátor z Ostravy nebo Bangladéše, podívat se do dokumentace a navázat na naši práci. Dokumentace Nette je oproti Symfony velmi omezená, stejně jako množství lidí, které u nás Nette vyvíjí – jedná se totiž o jediného člověka. Symfony má naopak rozsáhlou podporu komunity ve světovém měřítku a s více než 500 miliony instalacemi patří k nejpoužívanějším PHP frameworkům na celém světě.

Se Symfony pracujeme v Tomovi Atomovi od roku 2007 a jsme čím dál spokojenější – doporučili bychom tento framework jak webovým agenturám, tak klientům, kteří hledají spolehlivé a funkční řešení.

Pokud vám to dává smysl,
pojďme se nezávazně potkat a o tvorbě nového webu si popovídat.

Napište nám